به وب سایت سالن زیبایی بارانا خوش آمدید

استفاده از رنگ مو در دوران بارداری دغدغه بسیاری از خانم‌های باردار است. آن‌ها نگران آسیب رسیدن به جنین با رنگ کردن موهای خود هستن و سوالشان این است که آيا رنگ كردن مو در دوران بارداري ضرر دارد؟ گاهی رنگ مو حاوی مواد شیمیایی مضر است که این مواد شیمیایی از طریق پوست جذب می‌شود؛ بنابراین در ماه‌های اولیه امکان آسیب رساندن به جنین از طریق رنگ‌های شیمیایی است. در این مطلب می‌توانید با خطر‌ و عوارض رنگ مو شیمیایی در دوران بارداری، زمان مناسب رنگ گذاشتن و راه‌های امن‌تر برای رنگ کردن مو در دوران بارداری آشنا شوید. 

آیا رنگ کردن مو در ماه اول بارداری ضرر دارد؟ 

در یک الی سه ماه اول بارداری، جنین در حال تشکیل اندام‌های حیاتی خود است و برابر مواد شیمیایی رنگ مو، آسیب‌پذیر خواهد بود. برخی از مطالعات و تحقیقات کارشناسان نشان داده‌اند که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در رنگ مو در سه ماه اول بارداری، ممکن است با افزایش خطر جنین، ناهنجاری‌های مادر‌زادی و سایر مشکلات بارداری مرتبط باشند.

 البته سایر خدمات زیبایی مانند اکستنشن مژه عوارض برای زنان باردار ندارد. اکستنشن مژه قیمت بسیار مناسبی نیز دارد که پف چشم‌های شما را با مژه‌های زیبا در دوران بارداری پوشش می‌دهد. 

رنگ کردن مو در سه ماه اول بارداری؛ روشی پرریسک و خطرناک برای جنین

زمان مناسب رنگ مو در بارداری 

بهترین زمان مناسب رنگ مو در بارداری، سه ماه دوم و سوم بعد از بارداری است. در سه ماه دوم و سوم بارداری، جنین به‌تدیج رشد کرده و سیستم ایمنی آن نیز تقویت می‌شود. در نتیجه، بدن مادر قادر به تحمل بهتر مواد شیمیایی موجود در رنگ مو است.

البته در دوران بارداری پوست حساس می‌شود و نسبت‌به مواد خارجی حساسیت نشان می‌دهد، اما اگر به هر دلیلی مجبور شوید که در ماه دوم یا سوم بارداری موهای خود را رنگ کنید، از رنگ‌های فاقد آمونیاک و سایر مواد شیمیایی مضر استفاده کنید. اگر به یک مراسم عروسی دعوت شده‌اید و رنگ موهایتان طبیعی است؛ بهترین گزینه رنگ موهای طبیعی یا مشکی، شینیون مو مدل کلاسیک خواهد بود که قیمت شینیون مو سبک کلاسیک تعرفه مناسبی نیز دارد. 

زمان مناسب رنگ مو در بارداری؛ ماه سوم به بعد

خطرات و عوارض رنگ كردن مو در دوران بارداري 

رنگ کردن مو در دوران بارداری خطراتی دارد که در ادمه عوارض رنگ کردن مو در دوران بارداری را معرفی خواهیم کرد. 

  • سقط جنین: برخی تحقیقات نشان داده‌اند، که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در رنگ مو در سه ماه اول بارداری، با افزایش خطر سقط جنین همراه است. 

  • ناهنجاری مادرزادی: در برخی از مطالعات، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی رنگ در ماه‌های اولیه بارداری، با افزایش خطر ابتلا به برخی از ناهنجاری‌ها مانند شکاف لب، دانسته شده است. 

  • مشکلات عصبی: رنگ کردن مو در دوران بارداری، ممکن است با افزایش خطر ابتلا به مشکلات عصبی در کودک، مانند اوتیسم مرتبط باشد. 

  • سرطان: ممکن است کودک مبتلا به سرطان خون شود. 

  • آلرژی: در صورت آلرژی داشتن به رنگ مو، ممکن است باعث بروز واکنش‌های آلرژیک شدید مانند آنافیلاکسی، شود. 

به‌طورکلی این خطرات، احتمالات است و ممکن است در بری از افراد رخ دهد و در سایر افراد مشکلی رخ ندهد؛ علاوه‌بر این مشکلات مارک و مواد رنگ مو نیز، مهم است؛ سعی کنید که از بهترین مارک رنگ مو در بارداری استفاده کنید و این کار را مانند فشیال صورت به یک فرد ماهر بسپارید که هزینه فشیال صورت و رنگ موی شما دقیقا بستگی به مهارت آرایشگر دارد. 

استفاده از روش‌های جایگزین رنگ مو در بارداری 

اگر خطرات رنگ کردن مو در بارداری  شما را در در خصوص استفاده از رنگ مو شیمیایی مردد کرده است، از روش‌های جایگزین برای تغییر رنگ مو مانند از ژل‌های رنگ‌دهنده مو، رنگ موی موقتی، هایلایت کردن مو و حنا استفاده کنید. برخی از این روش‌ها موقتی هستند و می‌توانند با شست‌وشو از بین بروند و برخی نیز همچون حنا و حایلایت تا ماه‌ها ماندگار هستند.

هایلایت موها به دلیل اینکه موها از ریشه رنگ نمی‌شوند؛ آسیب کمتری به موها و جنین وارد می‌کند. هایلایت موها گزینه‌ای ایده‌آل برای عروس‌های جوان محسوب می‌شود که می‌توانید میکاپتان را در سالن بارانا با بهترین میکاپ آرتیست انجام دهید؛ برای بررسی هزینه آرایش عروس نیز می‌توانید به صفحه این خدمات در سایت مراجعه کنید. 

استفاده از حنا؛ روش جایگزین رنگ کردن مو در زمان بارداری 

نکات مهم در رنگ کردن مو در هنگام بارداری 

نکات مهمی که هنگام رنگ کردن مو در بارداری باید رعایت کنید؛ عبارت‌اند از: 

  • از رنگ مخصوص بارداری فاقد آمونیاک استفاده کنید. 

  • قبل از رنگ کردن مو، تست حساسیت انجام دهید. 

  • در محیطی با تهویه مناسب موهایتان را رنگ کنید. 

  • اگر روی پوست سرتان بریدگی یا زخم دارید؛ حتما رنگ کردن مو را به تعویق بی‌اندازید. 

  • از رنگ کردن موهای خود در سه ماه اول بارداری خودداری کنید. 

همچنین برای رنگ کردن مو از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک بگیرید؛ یک آرایشگر حرفه‌ای از یک روش ایمن و  بهترین مارک رنگ مو در بارداری استفاده می‌کند؛ تا آسیبی به شما و جنین وارد نشود. همچنین اگر قصد انجام سایر خدمات زیبایی را دارید؛ کاشت مژه را جایگزین رنگ کردن مو کنید که نه‌تنها در زیبایی چهره‌تان تاثیر بسزایی دارد، بلکه هزینه کاشت مژه و ترمیم آن در سالن زیبایی بارانا بسیار مقرون‌به‌صرفه است. 

استفاده از بهترین مارک رنگ مو و کمک گرفتن از آرایشگر؛ یکی از نکات مهم رنگ کردن مو در بارداری 

برای جلوگیری از عوارض خطرناک؛ در دوران بارداری از رنگ کردن موهای‌تان خودداری کنید!

رنگ مو به‌دلیل داشتن مواد شیمیایی مضر و جذب این مواد از طریق پوست سر، در زمان بارداری ضرر دارد. در این مقاله در مورد زمان مناسب رنگ مو در دوران بارداری و عوارض‌های احتمالی پرداختیم و روش‌‌های جایگزین رنگ مو مانند حنا، ژل‌های رنگی موقتی و هایلایت مو را به شما معرفی کردیم.

اگر شما نیز تجربه رنگ کردن مو در زمان بارداری را دارید، یا دچار عوارض و حساسیت رنگ مو در این زمان را تجربه کرده‌اید، نظرات و تجربه‌های خود را با ما در میان بگذارید. 


اشتراک گذاری

فرم ثبت نوبت

با پر کردن اطلاعات زیر و انتخاب نوع خدمت درخواستی، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تلاش میکنیم که زمان انتخابی شما حتما رعایت شود، اما ممکن است زمان پیشنهادی شما با زمان ارائه شده در آرایشگاه کمی تفاوت داشته باشد.

نام خود را وارد کنید.
شعبه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
شماره موبایل خود را وارد کنید.
خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.
روز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
ساعت پیشنهادی خود را انتخاب کنید.