به وب سایت سالن زیبایی بارانا خوش آمدید

داشتن موهایی با رنگ زیبا و دلخواه خواسته هر خانمی است؛ اما موهای طبیعی تیره را نمی‌توان به رنگ‌های متنوع و روشن تغییر داد؛ بنابراین موها نیاز به دکلره دارند. پایه‌ها و نوع دکلره مو مختلف هستند که با‌توجه‌به رنگ انتخابی شما، پایه آن مشخص می‌شود. در ادامه به شما می‌گوییم دکلره چیست و در مورد صفر تا صد فرآیند دکلره، معرفی انواع پودر و پایه دکلره، عوارض و نکات مهم دکلره کردن مو را صحبت می‌کنیم تا اطلاعات کاملی را برای به دست آوردن رنگ موی دلخواه کسب کنید.

 رنگ موی لاکچری بدون دکلره 

دکلره چیست؟ پودر سفید‌کننده مو 

پودر دکلره که به‌عنوان سفید‌کننده مو نیز شناخته می‌شود، یک محصول شیمیایی است که به‌کمک آن، رنگدانه‌های طبیعی مو از بین می‌روند و بستری را برای رنگ کردن موها فراهم می‌کنند. هدف اصلی این پودر روشن کردن مو یا حذف رنگ‌های موجود روی ساقه مو است. 

ماده اصلی این پودر معمولا یک عامل اکسید‌کننده قوی مانند پراکسید هیدروژن است که معمولا با چند نوع پودر ترکیب می‌شوند. این ترکیب رنگدانه طبیعی مو را تجزیه می‌کنند و موها روشن‌تر می‌شوند. دکلره کردن موها همچون کاشت طبیعی مژه فرایندی دارد که بهتر است توسط یک فرد ماهر انجام شود. 

ترمیم موها با دکلره و رنگ کردن مو 

پایه دکلره چیست؟ انواع پایه دکلره

پایه دکلره بستگی به رنگ مو دارد و به پایه رسیدن دکلره رنگ موهای تیره و روشن متفاوت خواهد بود. به‌طور‌کلی ده پایه دکلره داریم. 

  • پایه قوی دکلره: در‌صورتی‌که پایه رنگ شما به رنگ‌های خیلی روشن مانند زرد روشن و سفید برسد. بدین معناست که پایه دکلره شما قوی است. روی پایه دکلره قوی می‌توان انواع بلوند مانند رنگ‌های زیتونی، طلایی، عسلی و خاکستری را اجرا کرد. 

  • پایه متوسط: در‌صورتی‌که پایه رنگ موی شما زرد، نارنجی و زرد پاستیلی باشد، پایه مو شما متوسط بوده و رنگ مو به بلوند رسیده است. در این حالت امکان اجرای رنگ‌های بلوند تیره، قهوه‌ای روشن و انواع خاکستری پایه 5 و 6 را روی موی خود دارید. 

  • پایه ضعیف: اگر پایه رنگ موی شما به رنگ‌های قرمز و نارنجی یکدست برسد؛ بدین‌معناست که مو به پایه ضعیفی رسیده است. روی پایه ضعیف نیز می‌توان از رنگ‌های قهوه‌ای متوسط، فندقی، مسی و بلوطی استفاده نمود. 

پایه دکلره به 10 قسمت تقسیم می‌شود. عدد 1 به تیره‌ترین رنگ دکلره و عدد 10 به روشن‌ترین حالت مو و قوی‌ترین حالت دکلره اختصاص دارد. اگر شما علاوه‌بر انواع پایه دکلره، قصد کسب اطلاعاتی در مورد انواع خدمات ناخن نیز دارید؛ به قسمت خدمات زیبایی ناخن در سایت مراجعه کنید.

پودر دکلره قوی و رنگ صدفی موها

چگونه با دکلره مو را سفید کنیم؟ نحوه انجام فرایند دکلره 

دکلره مو به دو روش کلاهی و فویلی انجام می‌شود. در روش کلاهی موها را به‌خوبی شانه زده و گره مو را باز می‌کنند. سپس از سوراخ‌های کلاه با قلاب، تار‌های نازک مو خارج می‌شوند. در ادامه نیز با پودر دکلره و اکسیدان مناسب، مو رنگ خواهد شد. برای افزایش سرعت رنگ گرفتن موها، از یک نایلون روی کلاه استفاده می‌کنند. 

در روش فویلی، معمولا حجم بسیاری از موها روشن می‌شود. برای دکلره مو با فویل باید موها را به‌صورت دسته‌ای داخل فویل قرار دهند. در روش فویلی، خطوط هایلایت منظم است. در ادامه باید دسته‌های مو را با پودر دکلره و اکسیدان مناسب ترکیب نمود. معمولا در روش فویلی اکسیدان را با 1.5 برابر پودر دکلره مخلوط کرده و سپس روی مو پخش می‌نمایند. در انتها نیز فویل را به دور دسته مو می‌گذارند. مدت زمان ماندگاری رنگ مو بستگی به تشخیص رنگ‌کار دارد و این فرایند مانند میکاپ، مراحلی متفاوت دارد. یکی از ویژگی‌های سالن بارانا، میکاپ با قیمت مناسب است. که با میکاپ آرتیست‌های ماهر و مواد درجه یک چهره شما را آرایش می‌کنند.

مش فویلی جلوی سر

عوارض دکلره کردن مو که باید به آن دقت کرد!

دکلره کردن مو نرمی و لطافت مو را کاهش می‌دهد؛ زیرا باعث اختلال در خاصیت ارتجاعی مو خواهد شد و منجر‌به شکننده‌تر شدن موها می‌شود. یکی دیگر از عوارض دکلره نفوذ مواد شیمیایی به ساقه مو است. مواد دکلره باعث تجزیه اسید‌های چرب طبیعی مو می‌شود و ریشه را تضعیف می‌کند. 

البته فرایند انجام دکلره کردن مو نیز مهم است و مانند اکستنشن دائم مژه، بسیار حساس است و کوچک‌ترین اشتباه باعث از بین رفتن موها می‌شود.

وزی و شکنندگی مو؛ یکی از عوارض دکلره کردن  نکات مهم در مورد دکلره کردن مو

در‌صورتی‌که قصد دکلره کردن مو خود را دارید؛ بهتر است نکات زیر را رعایت کنید: 

  • بعد از دکلره کردن مو برای افزایش نرمی و لطافت آن بهتر است از نرم‌کننده استفاده کنید. 

  • دکلره را نهایت سالی یک‌بار انجام دهید. در غیر‌این‌صورت موهای شما شکننده و خشک می‌شود. 

  • بعد از دکلره و شست‌وشوی مو برای تامین رطوبت و تقویت مو، از کاندیشنر مو استفاده کنید. 

  • در‌صورتی‌که برای حالت‌دهی به موها از اتو یا سشوار استفاده می‌کنید، گرمای آن باید بسیار ملایم باشد تا موها خرد نشوند. 

  • برای شست‌وشو مو از دکلره، 15 دقیقه به نرم‌کننده یا کاندیشنر زمان دهید تا روی مو بمانند. 

اگر مراسم جشن عروسی و نامزدی شما نزدیک است؛ برای اطلاع از پکیج خدمات زیبایی عروس با ما تماس بگیرید. 

دکلره کردن مو؛ تحولی عظیم در رنگ موهای شما! 

در این مقاله در مورد اینکه دکلره چیست صحبت کردیم و در ادامه انواع پایه‌های دکلره، نحوه انجام آن، عوارض و نکات مهم پس از دکلره را شرح دادیم. برای رنگ کردن موها طیف متنوعی از رنگ‌ها پیش روی ما قرار دارد؛ به همین دلیل برای دکلره کردن آن‌ها سطح‌های مختلفی وجود دارد. همان‌طور که توضیح دادیم، دکلره 10 سطح دارد که شماره 1 پایه مشکی و دکلره ضعیف و شماره 10 قوی‌ترین حالت دکلره است که در آن موها به رنگ بلوند کاملا روشن در‌می‌آیند. اگر شما نیز تجربه‌ای از دکلره کردن مو دارید؛ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 


اشتراک گذاری

فرم ثبت نوبت

با پر کردن اطلاعات زیر و انتخاب نوع خدمت درخواستی، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تلاش میکنیم که زمان انتخابی شما حتما رعایت شود، اما ممکن است زمان پیشنهادی شما با زمان ارائه شده در آرایشگاه کمی تفاوت داشته باشد.

نام خود را وارد کنید.
شعبه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
شماره موبایل خود را وارد کنید.
خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.
روز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
ساعت پیشنهادی خود را انتخاب کنید.