به وب سایت سالن زیبایی بارانا خوش آمدید

آیا شما جزو افرادی هستید که تمایل به کاشت ناخن ندارید و علاقه‌مند به فرم طبیعی ناخن‌ها هستید؛ اما با مشکل شکستگی ناخن‌ها مواجه‌اید؟ لمینت ناخن یکی از راه‌حل‌ها برای داشتن ناخن‌های زیبا و در عین حال طبیعی است. روش لمینت ناخن نه‌تنها زیبایی و درخشش به ناخن‌های شما هدیه می‌کند، بلکه سلامت آن‌ها را حفظ می‌کند و به دستان شما زیبایی می‌بخشد. در مقاله لمینت ناخن چیست قصد داریم به معرفی مراحل این روش، مواد مورد‌نیاز لمینت، مزایا، عوارض و تفاوت آن با کاشت ناخن بپردازیم.

لمینت ناخن؛ یک روکش طبیعی روی ناخن‌ها

لمینت ناخن با استفاده از مواد مخصوص روی ناخن‌ها روکش می‌شود که بیشتر نقش محافظتی و زیبایی برای ناخن‌ها دارد. در این روش از تیپ برای بلند کردن ناخن‌ها استفاده نمی‌شود، بلکه مواد روی ناخن طبیعی گذاشته می‌شود و سطح آن را کاور می‌کند. لمینت ناخن یک روش نوین و به‌روز برای مقاوم‌سازی ناخن‌ها محسوب می‌شود و امکان آسیب رسیدن به صدف ناخن بسیار کم است.

لمینت ناخن کوتاه و مربع

ابزار مورد نیاز برای لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن نیاز به ابزار‌های مخصوصی دارد که به‌ترتیب در این روش از کاشت یا کاور ناخن از آن‌ها استفاده می‌شود. این ابزار‌ها عبارت‌اند از:

 • ابزار مانیکور
 • پرایمر مخصوص ناخن
 • ضد قارچ
 • پد الکلی
 • مواد لمینت
 • ژل بیس
 • دستگاه یو وی

فرد متخصص با استفاده از این ابزار‌ها، کاشت لمینت را روی ناخن‌های شما اعمال می‌کند. توجه داشته باشید که قیمت مانیکور ناخن و سپس لمینت به‌صورت یکجا محاسبه خواهد شد و هزینه جداگانه‌ای ندارد.

دستگاه یو وی، یکی از ابزار‌های مورد‌نیاز برای لمینت ناخن

مراحل لمینت ناخن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مراحل انجام لمینت بستگی به مهارت متخصص کاشت ناخن دارد که به شرح زیر است:

 • مانیکور: در ابتدا ناخن‌ها کاملا پاکسازی و پوست اطراف ناخن نیز مرتب می‌شوند. در این گام، ظاهر ناخن‌هایتان با‌توجه‌به سلیقه شما به شکل گرد، مربعی، بلند یا کوتاه سوهان کشیده می‌شود.
 • سوهان کشی: در وهله دوم لمینت ناخن، با استفاده از سوهان خراش‌های سطحی روی ناخن انجام می‌شود تا پس از زدن لاک ژل، ناخن‌ها ضخیم به‌نظر نیاید.
 • به‌کار بردن ژل بیس: ژل بیس با کمی فاصله از ناخن‌ها زده می‌شود تا زیر آن هوا نرود. پس از زدن ژل بیس، هر یک از ناخن‌ها به‌صورت جداگانه در دستگاه یو وی به مدت 30 ثانیه قرار می‌گیرد.
 • لمینت کردن ناخن: در این روش مواد لمینت به‌نام ژل فایبرگلاس به‌صورت لایه‌های نازک طی سه مرحله روی ناخن زده می‌شود و پس از هر دوره مواد گذاشتن، ناخن‌ها در دستگاه یو وی قرار می‌گیرد.
 • مرحله آخر لاک ژل: لاک ژل با رنگ دلخواه روی ناخن‌ها اعمال می‌شود. معمولا لاک ژل را طی دو مرحله روی ناخن‌ها استفاده می‌کنند تا درخشش بیشتری در ناخن‌ها نشان داده شود.

این مراحل باید توسط فردی متخصص انجام شود تا نتایج بهتر و سلامت ناخن‌ها حفظ شود؛ بنابراین شما می‌توانید با انتخاب آرایشگاه بارانا به‌منظور افزایش درخشش و ظرافت ناخن‌های‌تان مراجعه کنید.

مراحل لمینت ناخن

مزایای لمینت ناخن؛ افزایش استحکام و زیبایی طبیعی ناخن‌ها

لمینت ناخن با روکش نازک و طبیعی ظاهر ناخن‌ها را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند. در این روش امکان استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را دارید؛ در ادامه به سایر مزایای لمینت ناخن خواهیم پرداخت:

 • جلوگیری از ایجاد آسیب به سطح ناخن
 • ماندگاری لمینت ناخن در بلند مدت
 • امکان استفاده از انواع لاک روی لمینت
 • حس سبکی و طبیعی بودن ناخن‌ها
 • سالم ماندن صدف ناخن

با لمینت ناخن علاوه‌بر زیبایی بخشیدن به دست‌ها، در وقت خود نیز هزینه می‌کنید و سالن زیبایی بارانا تضمین می‌کند که لمینت ناخن نه‌تنها زیبا باشد، بلکه ماندگار و سالم باشد. 

عوارض لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن نیز مانند سایر روش‌های زیبایی ناخن اگر مداوم و بی‌رویه انجام شود، موجب آسیب به ناخن‌ها می‌شود. نازک شدن صدف ناخن، شکنندگی و عفونت‌های قارچی از جمله عوارضی است که ممکن است بر اثر لمینت و کاشت ناخن به‌صورت‌مداوم پیش بیاید. بدین‌ترتیب ممکن است با سپردن کاشت ناخن به فردی که مهارت کافی ندارد و اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کند، دچار عوارض غیر‌قابل جبرانی مانند قارچ ناخن شوید.

تفاوت لمینت ناخن با کاشت ناخن چیست؟

در کاشت ناخن، بعد از سوهان‌کشی و نازک کردن ناخن، با استفاده از تیپ، قد ناخن‌ها مشخص می‌شود و سپس مواد کاشت با ضخامت زیاد روی ناخن گذاشته می‌شود. در این روش ناخن‌ها کمی ضخیم‌تر و قوس‌دارتر از حالت طبیعی دیده می‌شود. اما در لمینت ناخن، مواد به‌صورت لایه‌ای نازک روی ناخن‌ گذاشته می‌شود تا از ناخن طبیعی محافظت شود و یک قوس طبیعی برای زیبایی ایجاد بکند. هزينه كاشت ناخن و لمینت تفاوت چندانی ندارد اما از نظر ظرافت، لمینت ناخن زیبایی دو چندانی دارد.

ظرافت و درخشش ناخن‌ها با انجام لمینت

ماندگاری لمینت ناخن چقدر است؟

ماندگاری لمینت ناخن به چند عامل بستگی دارد که یکی از این عوامل استفاده از مواد با کیفیت و مواد لمینت و لاک است که در صورت نبود کیفیت، امکان شکسته شدن ناخن بالا می‌رود. دومین عامل مهارت و تکنیک‌های پیشرفته متخصص است که در ماندگاری و مقاومت لمینت ناخن تاثیر می‌گذارد. سومین و مهم‌ترین عامل، رشد ناخن‌ها بعد از 4 الی 6 هفته است که پس از آن لمینت ناخن شما، نیاز به ترمیم دارد.

لمینت ناخن در سالن زیبایی بارانا، تجربه‌ای بی‌نظیر برای دستیابی به ناخن‌هایی زیبا

در این مقاله در مورد لمینت ناخن و تاثیرات آن بر زیبایی دست‌ها توضیحاتی ارائه کردیم. همچنین ابزار مورد‌نیاز و مراحل لمینت را به‌طور‌کامل توضیح دادیم. البته نکته قابل‌توجه‌ای که در این مقاله ذکر شده است مزایا و معایب این نوع کاشت ناخن است، که باید به آن توجه داشت.

انتخاب سالن و فرد متخصص برای جلوگیری از عوارض احتمالی کاشت و لمینت ناخن، بسیار حائز‌اهمیت است. سالن زیبایی بارانا با وجود افراد متخصص با رعایت نکات بهداشتی، نه‌تنها زیبایی ناخن‌های شما را افزایش می‌دهد، بلکه سلامت و مقاومت ناخن‌ها را حفظ می‌کند. همچنین با مراجعه به قسمت خدمات زیبایی ناخن می‌توانید قیمت خدمات ناخن را مشاهده کرده و برای رزرو وقت با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.


اشتراک گذاری

فرم ثبت نوبت

با پر کردن اطلاعات زیر و انتخاب نوع خدمت درخواستی، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند.

تلاش میکنیم که زمان انتخابی شما حتما رعایت شود، اما ممکن است زمان پیشنهادی شما با زمان ارائه شده در آرایشگاه کمی تفاوت داشته باشد.

نام خود را وارد کنید.
شعبه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
شماره موبایل خود را وارد کنید.
خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.
روز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
ساعت پیشنهادی خود را انتخاب کنید.